Laserové komponenty > Napájecí zdroje

prosím o pomoc s tímto dríverem

(1/8) > >>

marek:
Dobrý den mohl by mi prosím vás někdo pomoci s timto driverem na 445nm diody http://www.ebay.com/itm/2W-TTL-445nm-Blue-Laser-Diode-Driver-8-14V-Step-Down-Circuit-w-2-5A-Output-/121028408595?pt=US_Stage_Lighting_Parts_Accessories&hash=item1c2ddaf513
pokud stim máte nějaké zkušenost tak budu moc rád za každou odpověď....jedná se mi o to jak pomoci multimetru změřít prod aniž bych měl zapojenou  ledku.....dik :P

Archie:
Co chceš měřit ?

marek:
Zdravim chtěl bych změřit proud u tohoto driveru chtěl bych ho nastavit na 1,1A ale jak?vím že se proud nastavuje tim otočným trimrem či co toje...ale jak to změřít abych si neodrovnal ledku...děkuji za odpověď

Archie:
No bez diody budeš proud nastavovat těžko, leda že bys si ji nahradil nějakou jinou zátěží - což je blbost. V praxi se to dělá tak, že buď měříš na odporu který je s diodou v serii jako na děliči, nebo prostě nejlépe vrazíš ampérmetr do serie s diodou. "Trik" je pouze v tom, že než to zapojíš, tak si stáhneš víceotáčkový trimr na minimum a teprve pak to zapneš - měříš a přidáváš na trimru až dosáhneš hodnot které potřebuješ. Vypneš, odpojíš měřák, diodu dáš napřímo a hotovo. Nikdy nepřipojuj diodu k zapnutému zdroji (driveru) - naprázdno bude mít dost pravděpodobně vyšší napětí a mohl bys diodu odpálit. Taky dej pozor na statickou elektřinu, tu laserové diody nemají moc rády  ::). Že bys neměl diodu vůbec rozsvěcet bez správného chlazení je doufám jasný.

marek:
Zdravím Archie děkuji ti za rady po čtení vaších článku se člověk hodně dozví:o)nic méně to zapojení diody do serie s ampérmetrem jsem udělal,ale celé jsem  to měl přerušené a spojil to když byl driver zapnutý......samozřejmě co se nestalo ledka  M140 začala minimálně svítit tak že super....celá ta sranda za cca 1000kč v pr......:o)  ....pokus číslo 2.... na dríver jsem zapojil tento zdroj http://www.tme.eu/cz/details/ps-65-12/spinane-zdroje-otevrene/mean-well/#  dríver je na 12V Ac,ale je možno i napojit 12VDC hned za vývodama pro vstup je usměrnovací můstek  tudíž je to pochopitelné.....na dríver zapojím diodu číslo 2....V CHLADIČÍ :O)
a ta během pár min. začala svítit na min ....Chápu první pokus při změření proudu jsem udělal fatální chybu....ale pokus číslo dvě???driver mám od prodejce z Sk není to ta čína co jsem uvedl dříve...prodejce řek ,že zdroj je pro tento dríver Ok...otázka zní je možné odrovnat LD použitím nevhodného zdroje když driver je na 12V a ze zdroje jede 12V(driver byl nastaven na 1.1A) a zda li jsou spínané zdroje vhodné k napájení driveru....opravdu nehápu kde jsem mohl udělat chybu ...Další co mě napadlo je statická el..   nebo špatný postup práce..LD jsem vložil do tohoto modulu http://www.ebay.com/itm/445nm-405nm-5-6mm-Laser-Diode-House-With-Glass-Lens-/260724569593?pt=LH_DefaultDomain_0&hash=item3cb46535f9  a celé to vkládám do AL.chladiče s upevněným ventilátorem tak že chlazení je si myslím v pořádku.... A tá statická El.jakým způsobem si můžu odrovnat LD?Pokud by dostala nějaký statický impuls během práce než jsem jí zapojil tak by se přece nerožla,ale ona pár min jela...........nebo se mýlim??Jediné co vím je to,že mi přítelkyně řekla pokud něco ješte pos.... tak si balí věci:o)asi jí půjdu nachystat kufr:o) dík za odpověď

Navigace

[0] Seznam témat

[#] Další strana

Přejít na plnou verzi