Laserové komponenty > Diody a moduly

blue 445nm M-140

(1/2) > >>

marek:
Ahoj jedna taková malá otázečka pracoval někdo už s tímto druhem LD. M-140... jak jsem tak študoval  ;)po internetu se píše že doporučený  proudu   je 1,3A já to krmil 1,2A víc jsem už se bál dávat.Četl jsem,že si i poradí  s 1,6A a i dokonce 1.7A vice se už nedoporučuje....docela by mě zajímalo kde je tá max. hodnota??.....jinak měl jsem i na test nějaké A-140 tam je max kolem 1.2A....jak říkám docela by mě zajímali ty M 140....Pokud stím má někdo nějakou zkušenost a bude se chtít o tuto info. podělit budu rád.....předem diky ;) ;)

Archie:
Jedna věc je co nějaký tuner zveřejní na webu, věc druhá je co se podaří tobě (nebo někomu jinému). Při zachování základů jako je napájení, dobrého chlazení ... se můžeš dostat na stejný nebo i vyšší proud. Nezapomínej ovšem, že se také můře stát, že budeš mít z LD mrtvolku vzápětí po dosažení chtěného proudu, nebo LD umře po 10 hod. provozu. To ti nikdo nezaručí.
Ale z praxe  -  nastav si třeba proud 1A a pak 1,2A - jaký rozdíl ve svitu uvidíš okem ??? Tipnu si, že žádný :-) Pokud nemáš LPM rozdíl víceméně nepoznáš, resp. možná poznáš, ale až za scanerama v mezních podmínkách, kdy bude paprsek rozmítnutý. Takže je otázkou co stavíš, jestli laser projektor nebo ukazovátko a jaký důvod máš pro potřebu hraničních výkonů. Musíš sám zvážit co preferuješ, jestli životnost nebo extra výkon.
A neber to prosím, že bych tě chtěl poučovat - jen jsem tu shrnul co tě může potkat.  ;)

dzodzo:
Archie, je to s diodami tak ako s procesormi? Ze vyrobca to hrnie po stovkach, a podla toho kolko to maximalne zvladne, tak potom oznaci vykon? Lebo viem si predstavit, ze pri velkovyrobe budu tie diody kus od kusu ina, aspon lepsi vyrobcovia modulov to tak znacia, ze to odskusaju, kolko modul zvladne stabilne a s takym vykonom to potom predavaju, napr. kupis 500mW modul, ktory ti bude ale robit napr. 620mW

marek:
tyhle ledky jsou vyndány z projektoru značky casio řady M 140.....skutečnost je taková že ti co to prodávají skupují tyto projektory  demontují.V jedné patroně tudiž projektoru je myslím 25.LD
jedna stojí cca 1000kč....v USA se tyto casia dají pořídit za cca.18.000  tudíž si dokážete spočítat že se na tym dá docela vydělat,jinak je to revoluce v modré barvě ;)já to testoval na 1,2A chladič 50x50x60mm a v poho pokusím se to zvihnot na 1.3A,jak píše Archie je potřeba spoléhat na svoje zkušenosti..

--- Citace ---Archie, je to s diodami tak ako s procesormi? Ze vyrobca to hrnie po stovkach, a podla toho kolko to maximalne zvladne, tak potom oznaci vykon?
--- Konce citace ---
docela by mě zajímalo jak ty malé potvůrky vyrábějí je to tak malé že na to pomáli nevidím 8)

marek:

--- Citace ---Takže je otázkou co stavíš, jestli laser projektor nebo ukazovátko a jaký důvod máš pro potřebu hraničních výkonů.
--- Konce citace ---
je fakt že prodejce co prodává tyto LD.se věmuje konstrukcí laser ukazovátek tudiž si dokážu představid že  ukazovátko má nějaký pracovní ciklus tudíž si můžeš dovolit větší výkon,ale při konstrukci projektoru tato LD....nemá žádný ciklus musí valit třeba i celou noc....tak že jsme opět u toho co psal Arcie ;) ;) ;) ;)

Navigace

[0] Seznam témat

[#] Další strana

Přejít na plnou verzi