LaserForum CZ

Novinky:

  • Pro přispívání a vyhledávání musíš být registrován a přihlášen.
  • Doufáme, že se ti informace zde zveřejněné hodí a také přispěješ nějakými informacemi pro ostatní uživatele.
  • Víte, že jedna z výhod registrovaných uživatelů je možnost vyhledávání v příspěvcích na fóru.
  • Víš, že jako člen Laserforum.cz můžeš mít 5% slevu na všechny lasery dodávané LASERWORLD CZ - http://www.laserworld.cz ? Stačí napsat na info(zavináč)laserworld.cz email, uvést tvůj Nick z fóra a požádat o uplatnění slevy. ;-)
  • Inzerát v sekci prodej musí kromě popisu zboží obsahovat i prodejní cenu. Neuplné a komerční inzeráty jsou smazány bez výstrahy.

ják přehodit osu x

marek · 13303

Offline marek

  • Mlaďoch
  • **
    • Příspěvků: 78
    • Karma: 2
kdy: 09. Červenec 2013 22:13:39
Ahoj může mi prosím vás někdo poradit  8) mám dva laser projektory je to napojené na Ishow 2,3 z tohoto převodníku je  to propojené ilda kabelem do projektoru 1 a od sud do projektoru 2  vše to funguje tak jak je na obrázku (A) ale potřeboval bych poradit jak na jednom z projektoru změnit osu x jak je na obr (B) Diky 



Offline dzodzo

  • Suprák
  • ****
    • Příspěvků: 310
    • Karma: 14
Odpověď #1 kdy: 09. Červenec 2013 23:48:11
nie som elektronik, ale toto by malo byt jednoduche ak mas oznacene kable ku galvu, mali by tam byt 3 kabliky X+, X- a zem tak iba prehodit tie + a -



Offline marek

  • Mlaďoch
  • **
    • Příspěvků: 78
    • Karma: 2
Odpověď #2 kdy: 10. Červenec 2013 13:47:55
Ahoj dzodzo  nějakou dokumentaci ke galvum mám,ale zajímalo by mě jak to dělají profici maš dva projektory jeden převodník  a notebuk..pokud projektory zapojím mezi sebou tak se chovají uplně stejně,ale potřeboval bych vědět jak tomu změnit tu osu X ?když jeden pujde do prava tak ten druhý musí jít do leva a o to mi jde.....zajímali by mě jestli musím mít dva převodníky či nikoliv.... Mam v klubu několik hlavic  a skenu Robe na DMX tam se osy mění buď to v paměti nebo na zadní straně dipi přepínači..,ale u laseru nevim  :-[  .....jinak nejsem si jistý  jestli přehodím - + tak jestli tomu více neuškodím ...  :o jinak posílám pár foto díky za radu  ;)



Offline dzodzo

  • Suprák
  • ****
    • Příspěvků: 310
    • Karma: 14
Odpověď #3 kdy: 10. Červenec 2013 14:51:06
na kvante mam vzadu 2 prepinace jak na Y tak na X osu, takze tam to mozem prenastavit ako potrebujem, predpokladam, ze tie tlacitka su vyvedene do nejakeho prepinaca co akurat meni ten +/- signal, vsak vychylenie galva by mal riadit driver pomocou +/- signalu nie? neviem aka je tam voltaz predpokladam ze to bude +5/-5 V ?



Offline marek

  • Mlaďoch
  • **
    • Příspěvků: 78
    • Karma: 2
Odpověď #4 kdy: 10. Červenec 2013 20:15:55
tady je nějaká dokumentace  http://www.ebay.com/itm/20Kpps-HightSpeed-Galvo-scanning-System-including-Show-Card-/321084098260?pt=US_Stage_Lighting_Single_Units&hash=item4ac21a86d4  stačí kliknou na View Scanner Manual in PDF format vše je tam napsané a dočetl jsem se že tam jide 5V...klidně bych to přehodil ale mám strach že to odpálím  :-[



Offline Archie

  • Administrátor
  • Ošlehanej laserovými paprsky
  • ******
    • Příspěvků: 781
    • Karma: 49
Odpověď #5 kdy: 10. Červenec 2013 22:42:39
Bože co tu vymýšlíš? Udělej to dle dzodzikovo rady +-, ale vys** se na patlání v laseru, pokud tam nechceš dobastlit přepínač (jako je má Dzodzo v Kvantu nebo AGE v mé konstrukci  ;) ) a koukni sem http://www.laserforum.cz/index.php/topic,5.0.html otevři si dokumentaci k ILDA projektoru. Najdi si na DB25 ILDA konektoru signály pro X a Y osy 
+X pin 1
+Y pin 2
-X pin 14
-Y pin15

no a na kabelu který bude k laseru B si prohoď +/- signál (tedy drátky na pinech) u osy kterou chceš otočit. Nebo si zbastli Y rozdvojku, kde dáš jeden vstupní DB25 a dva výstupní a na vystupu si prohoď ty signály.

Naprosto triviální.

Bye A.


Offline marek

  • Mlaďoch
  • **
    • Příspěvků: 78
    • Karma: 2
Odpověď #6 kdy: 10. Červenec 2013 22:59:19
Archie tak teď jsem trochu mimoň :-X mám si to přehodit přímo u galva motoru X?a nebo si to mám přehodit  v ilda kabelu DB25???ta druhá možnost se mi nezdá mám pevně zalité origoš kable...a pokud říkaš že to mám udělat jak píše  dzodzo  tak to provedu jako tu první možnost...že?? ;)



Offline Archie

  • Administrátor
  • Ošlehanej laserovými paprsky
  • ******
    • Příspěvků: 781
    • Karma: 49
Odpověď #7 kdy: 11. Červenec 2013 15:28:21
Kup si 1,5m prodlužovací kábl na paralelní port PC (jen si ohlídej, že má osazeny všechny vodiče - 25ks) - ten má rozebíratelné konektory DB-25 a na jedné straně si prohoď ty signálový dráty. Označ si kábl křížkem, fixem na koncovce kde jsi to přehodil a používej ho jako "prodlužku" tvého lisovaného kabelu. Múžeš si pak flexibilně  "otáčet" kterýkoliv z laserů - prostě tam vrazíš ten překříženej kabel a nemusíš hlídat, který že to laser máš otočenej a kterej ne  ;)

Když to máš natvrdo, může se ti státi třeba toto - pověsíš lasery na konstrukci, vytáhne se nahoru - zvukaři i osvětlovači si učešou svoje kabely a ty zjistíš, že jsi si lasery prohodil mezi sebou. Budou tě fakt všichni milovat, když se celá rampa bude kvůli tobě sjíždět dolu a ty budeš prohazovat lasery mezi sebou, protože jsi si je nedopatřením popletl  :o

Bye A.