Laserové komponenty > Diody a moduly

Porovnání barev - Re:P: Domaci Laser

(1/2) > >>

TAC:
Přesunuto z prodej, kde to nemá co dělat !!!! Zločinci.

marek:
Rád bych věděl jeky výkon má ten green 250Mw s porovnánm s blue 1000Mw...spíše by mě zajímalo jaký výkon musí mít greem,aby byl výrazný jak ten blue 1000mw.Lidské oko zelenou vnímá více než modrou to vím  :P...mužete mi někdo poradit kdo s tim má nejakou zkušenost?Díky

beam:
...zkus třeba tohle http://rohanhill.com/tools/RelativeBrightness/

Zdraví,
B.

marek:
Tak to je mazec,ale nějak nevím jestli to chápu dobře při zadání vlnové dělky 532nm--250Mw---VS---450nm--1000mw mi to ukáže pro green 2,94x.....tak že pochopil jsem to dobře že zelená  při výkonu 250Mw  vynásobím 2,94=735 a tento výsledek je výkon s porovnáním s modrou???Napsal jsem to tak trochu po lopatě :-X    ale doufám že to pochopíte  ;) pokud to tak není tak mi to prosím nějak vysvětlete...jsem prostě takovej jinej :o :o :o :o :P :-X   díky  jo a ještě jak se čachruje stím porovnáním Tečka a Paprsek a co to zna mená??...Dik

beam:
Prakticky jsem to nikdy nepoužil, to spíš tady kolegové okolo a jen o tom vím, že tento problém existuje. (celé vlákno o tom lze nalézt na LPF)
Nicméně:
a) tečka vs. paprsek - při tečce se počítá mix světla po dopadu, tj. co vidíš jako odraz od stěny nebo plátna atp., kdežto paprsek je vidět ve vzduchu (mlze, kouři) a tam se zase musí kalkulovat podmínky rozptylu pro různé vlnové délky atp. a proto rozdílné výsledky
b) výkon - green je 2.94 krát "silnější" než modrý, neboť modrý je jen 34% zeleného, tj. 34%*2.94 ~ 100% kapišto?

Zdraví,
B.

Navigace

[0] Seznam témat

[#] Další strana

Přejít na plnou verzi