LaserForum CZ

Novinky:

  • Pro přispívání a vyhledávání musíš být registrován a přihlášen.
  • Doufáme, že se ti informace zde zveřejněné hodí a také přispěješ nějakými informacemi pro ostatní uživatele.
  • Víte, že jedna z výhod registrovaných uživatelů je možnost vyhledávání v příspěvcích na fóru.
  • Víš, že jako člen Laserforum.cz můžeš mít 5% slevu na všechny lasery dodávané LASERWORLD CZ - http://www.laserworld.cz ? Stačí napsat na info(zavináč)laserworld.cz email, uvést tvůj Nick z fóra a požádat o uplatnění slevy. ;-)
  • Inzerát v sekci prodej musí kromě popisu zboží obsahovat i prodejní cenu. Neuplné a komerční inzeráty jsou smazány bez výstrahy.

Laser s malou tečkou

evzen · 11483

Offline evzen

  • Nováček
  • *
    • Příspěvků: 4
    • Karma: 0
kdy: 02. Duben 2014 13:35:01
Zdravím, poradí někdo kde sehnat laser, který dělá na 50m tečku do 10mm? Potřebuji ho na pistoli abych odhalil chyby při střelbě. Je to vidět ve druhé minutě: 
Mám doma nějaké ukazovátko, ale na 10m je flek o průměru cca 15mm.
Díky



Offline beam

  • Mazák
  • ***
    • Příspěvků: 177
    • Karma: 6
Odpověď #1 kdy: 02. Duben 2014 21:13:18
Hmm... problém je, že to znamená poměrně malou divergenci svazku (rozbíhavost), což je hlavně u diodových laserů nepříjemná záležitost.
Pokud použiješ nějaký kalkulátor, tak vychází kolem 0.2mRad, což vidím jako problém.  :(

Samozřejmě optikou se dá ledacos docílit, ovšem zase to znamená poměrně vyšší cenu.

Jinak k dostání jsou nastřelovací náboje asi všech běžných ráží a lze je koupit jak na ýbeji, tak na aúkru.

Zdraví,
B.

P.S. připomnělo mi to epizodu Pronásledovaný lovec Profesionálů :D



Offline evzen

  • Nováček
  • *
    • Příspěvků: 4
    • Karma: 0
Odpověď #2 kdy: 02. Duben 2014 23:17:31
Nastřelovací náboje nepotřebuji – jde mi o ostrou střelbu z pistole na 25/50m. Skoro v každém terči mám několik úletů mimo střed a potřebuji zjistit co dělám za chybu. Nebo ty nastřelovací náboje mají menší rozptyl paprsku?
v 3.30 je ten laser vidět. Je docela velký a napájený kabelem. Tečka je pěkně malá. Takže to asi nebude diodový laser?
Můžeš poslat odkaz a nějaký laser + optiku, která by to mohla dát?

Díky



Offline beam

  • Mazák
  • ***
    • Příspěvků: 177
    • Karma: 6
Odpověď #3 kdy: 03. Duben 2014 08:48:32
No, též jako držitel ZP, bych si zašel do nejbližšího střeleckého klubu a tam bych požádal někoho, kdo už padesát let střílí, aby se na mě podíval.

Myslím, že k výše uvedenému účelu není až tak třeba speciální laserový zaměřovač, ale někdo od kumštu. Konečně, ten Ti i poradí s tím zaměřovačem.

Jinak se podívej po webu, jsou tam toho mraky jak na krátkou, tak na dlouhou, sportovní i combat... ale nejprve bych se fakt zeptal na fóru o zbraních.

Zdraví,
B.



Offline evzen

  • Nováček
  • *
    • Příspěvků: 4
    • Karma: 0
Odpověď #4 kdy: 06. Duben 2014 20:27:26
Tak jsem za rozumnou cenu našel jen toto:
http://www.aliexpress.com/item/50mW-650nm-Red-Laser-Module-Focusable-Dot-M650D50-3-1670/440360487.html
http://www.ebay.com/itm/Brass-Laser-Bore-Sight-Cartridge-Red-Laser-Boresighter-For-12-Guage-/251482371340?pt=LH_DefaultDomain_0&hash=item3a8d84750c

Otázka je, jestli jsou ty údaje skutečné a jestli bude stačit výkon 3mW.

Zkusím se ještě poptat na fórech o zbraních.



Offline dzodzo

  • Suprák
  • ****
    • Příspěvků: 310
    • Karma: 14
Odpověď #5 kdy: 07. Duben 2014 09:09:51
dal by som si pozor na tento udaj:

Beam Divergence: 0.1mrad ~ 0.6mrad

takto na papieri sa to nezda, ale na vacsiu vzdialenost to moze byt obrovsky rozdiel, to vyzera ze to tam maju preto, ze kazdy modul je kus od kusu iny a zalezi na stasti, aku rozbiehavost sa ti podari kupit :D



Offline evzen

  • Nováček
  • *
    • Příspěvků: 4
    • Karma: 0
Odpověď #6 kdy: 08. Duben 2014 08:01:42
Já vím, ale ten druhý má zase jen 3 - 5mW. Jde o to, jestli by ta tečka na  padesáti metrech byla vidět.
Jinak budu mít půjčený na zkoušku laser přímo na pistoli tak jsem zvědav.