Lasery ostatní > Laserová ukazovátka

Laser s malou tečkou

(1/2) > >>

evzen:
Zdravím, poradí někdo kde sehnat laser, který dělá na 50m tečku do 10mm? Potřebuji ho na pistoli abych odhalil chyby při střelbě. Je to vidět ve druhé minutě: 
Mám doma nějaké ukazovátko, ale na 10m je flek o průměru cca 15mm.
Díky

beam:
Hmm... problém je, že to znamená poměrně malou divergenci svazku (rozbíhavost), což je hlavně u diodových laserů nepříjemná záležitost.
Pokud použiješ nějaký kalkulátor, tak vychází kolem 0.2mRad, což vidím jako problém.  :(

Samozřejmě optikou se dá ledacos docílit, ovšem zase to znamená poměrně vyšší cenu.

Jinak k dostání jsou nastřelovací náboje asi všech běžných ráží a lze je koupit jak na ýbeji, tak na aúkru.

Zdraví,
B.

P.S. připomnělo mi to epizodu Pronásledovaný lovec Profesionálů :D

evzen:
Nastřelovací náboje nepotřebuji – jde mi o ostrou střelbu z pistole na 25/50m. Skoro v každém terči mám několik úletů mimo střed a potřebuji zjistit co dělám za chybu. Nebo ty nastřelovací náboje mají menší rozptyl paprsku?
v 3.30 je ten laser vidět. Je docela velký a napájený kabelem. Tečka je pěkně malá. Takže to asi nebude diodový laser?
Můžeš poslat odkaz a nějaký laser + optiku, která by to mohla dát?

Díky

beam:
No, též jako držitel ZP, bych si zašel do nejbližšího střeleckého klubu a tam bych požádal někoho, kdo už padesát let střílí, aby se na mě podíval.

Myslím, že k výše uvedenému účelu není až tak třeba speciální laserový zaměřovač, ale někdo od kumštu. Konečně, ten Ti i poradí s tím zaměřovačem.

Jinak se podívej po webu, jsou tam toho mraky jak na krátkou, tak na dlouhou, sportovní i combat... ale nejprve bych se fakt zeptal na fóru o zbraních.

Zdraví,
B.

evzen:
Tak jsem za rozumnou cenu našel jen toto:
http://www.aliexpress.com/item/50mW-650nm-Red-Laser-Module-Focusable-Dot-M650D50-3-1670/440360487.html
http://www.ebay.com/itm/Brass-Laser-Bore-Sight-Cartridge-Red-Laser-Boresighter-For-12-Guage-/251482371340?pt=LH_DefaultDomain_0&hash=item3a8d84750c

Otázka je, jestli jsou ty údaje skutečné a jestli bude stačit výkon 3mW.

Zkusím se ještě poptat na fórech o zbraních.

Navigace

[0] Seznam témat

[#] Další strana

Přejít na plnou verzi