LaserForum CZ

Novinky:

  • Pro přispívání a vyhledávání musíš být registrován a přihlášen.
  • Doufáme, že se ti informace zde zveřejněné hodí a také přispěješ nějakými informacemi pro ostatní uživatele.
  • Víte, že jedna z výhod registrovaných uživatelů je možnost vyhledávání v příspěvcích na fóru.
  • Víš, že jako člen Laserforum.cz můžeš mít 5% slevu na všechny lasery dodávané LASERWORLD CZ - http://www.laserworld.cz ? Stačí napsat na info(zavináč)laserworld.cz email, uvést tvůj Nick z fóra a požádat o uplatnění slevy. ;-)
  • Inzerát v sekci prodej musí kromě popisu zboží obsahovat i prodejní cenu. Neuplné a komerční inzeráty jsou smazány bez výstrahy.

Můj první laser

R3sidento · 11590

Offline R3sidento

  • Nováček
  • *
    • Příspěvků: 1
    • Karma: 0
kdy: 04. Říjen 2014 13:50:20
Ahoj všem,

měl bych na vás prosbičku. V laserech se zatím vůbec nevyznám (mám v plánu kupovat svůj první laser) tak než udělám hloupost a vyhodím peníze za nějaký šrot kterého budu poté litovat, zeptám se na věci co mě zajímají.

Jakou značku vlastně koupit? Co jsem se tak zběžně díval na internet, existuje spousta značek. Rozhodně nechci žádný neznámý výrobek který můžu za 6 měsíců hodit do koše ale na druhou stanu si myslím ze lasery značky Kvant nebo Medialas asi taky nevyužiji. Zalíbily se mě lasery od společnosti Laserworld.

Nicméně o téhle značce nic nevím, a informací na netu je taky žalostně málo. Je spolehlivá? Nekazí se moc? Vztahuje se záruka na všechny komponenty? Když už dojde na reklamaci, nejsou s ní problémy? I v tomhle ohledu bych vás chtěl požádat o radu.

Laser bude využíván, na akcích na show, nemám v plánu s ním vykreslovat loga nebo obrazce na stěnu. A bude připojen po ILDA k SW Pangolin. (přijde mi nejlepší)

Osobně mě zaujal tenhle model Laserworld CS-1000RGB. Otázkou zůstává do jak velkého prostoru se hodí? Můžu jej použít i venku? Jsou ty lasery spolehlivé ? Našel jsem i silnější verzi Laserworld CS-2000RGB. Když sem porovnával videa obou na Youtube, neviděl jsem v nich žádný velký rozdíl. Vyplatí se koupit 2 x CS-1000RGB nebo radsi 1 x CS-2000RGB? Případně doporučily by jste za ty peníze jinou a lepší alternativu ?

Nikdy sem nevěřil že výběr laseru je taková věda. Otázek které mám je ještě spousta, ale další až později. :)

Děkuji každému kdo mi věnuje svůj čas, a budu rád za každou objektivní radu či připomínku :)

S pozdravem a přáním hezkého dne R3sidento



Offline Archie

  • Administrátor
  • Ošlehanej laserovými paprsky
  • ******
    • Příspěvků: 781
    • Karma: 49
Odpověď #1 kdy: 08. Říjen 2014 13:39:31
Ahoj, pokud můžu za sebe k Laserworld laserům - pár desítek jsem jich v ruce měl. Funguje to, na výkon koukej do tech. parametrů - názvy laserů jsou obchodní tzn. neznamená to automaticky, že CS-1000RGB = 1000 mW, ale výkony uvedené v popisu sedí. Aktuálně mají v nabídce nové lasery s analogovou modulací za zajímavý ceny (jiní výrobci podobnou kategorii nenabízí a nebo za jiné, vyšší ceny).
V CZ je zastupuje Laserworld CZ - p. FJ - už se to tu někde pitvalo, že je myslím v pohodě (znám ho osobně a byl jsem párkrát u toho když zákazníkovi něco raději rozmluvil, než aby prodal to co by nesplnilo očekávání kupujícího). CZ záruka i servis u nich funguje (to je dost výhoda oproti koupi v zahraničí), i na koupi ND, i těch co nejsou na webu se dá domluvit. Občas jde i cena trochu ukecat, hlavně když je laserů více najednou, ale slevu v řádu desítek procent nečekej (to možná velkoobchodně, nevím, tipuju) 8)
Srovnávat s jinými výrobci samozřejmě lze - ale je třeba srovnávat lasery podobných kategorií - tzn. třeba CSko  srovnávat s Kvantem je nesmysl. To jsou odlišné kategorie laserů, ale třeba ProLine či PURE a vyšší modely od Laserworld jsou plně rovnocenné jiným světovým značkám. Samozřejmě i ceny jsou v těchto kategoriích jinde než u CS.

Co se prostoru týká - tedy tebou zmíněných modelů - na venek to moc není. Svítit to bude, ale venku nedokážeš udržet prostor zamlžený, tak paprskové efekty nebudou moc vidět. Na venek se používají výkony podstatně vyšší. Na vnitřní prostory - tedy jejich velikost - nevím jestli s tím chceš kočovat, nebo pevnou instalaci do klubu .... taky záleží jaká je úroveň okolního osvětlení atd. Když to přeženu, ta CS 2000RGB bude pěkná i na zimním stadionu v mlžném oparu nad ledem budou paprsky bombový, když bude šero nebo tma. Ale jak rozsvítíš hlavní světla, nebude to vidět ...   zkus upřesnit kam to chceš od toho se pak dá odhadnout.  ... ;)

Bye A.