LaserForum CZ

Novinky:

  • Pro přispívání a vyhledávání musíš být registrován a přihlášen.
  • Doufáme, že se ti informace zde zveřejněné hodí a také přispěješ nějakými informacemi pro ostatní uživatele.
  • Víte, že jedna z výhod registrovaných uživatelů je možnost vyhledávání v příspěvcích na fóru.
  • Víš, že jako člen Laserforum.cz můžeš mít 5% slevu na všechny lasery dodávané LASERWORLD CZ - http://www.laserworld.cz ? Stačí napsat na info(zavináč)laserworld.cz email, uvést tvůj Nick z fóra a požádat o uplatnění slevy. ;-)
  • Inzerát v sekci prodej musí kromě popisu zboží obsahovat i prodejní cenu. Neuplné a komerční inzeráty jsou smazány bez výstrahy.

Poraďte : Předělání - Mám laser Laserworld Ls 400mW

Fulas · 20839

Offline Fulas

  • Nováček
  • *
    • Příspěvků: 4
    • Karma: 0
Poraďte : Předělání - Mám laser Laserworld Ls 400mW , a chtěl bych tam přidat z laserového ukazovátka 200mW diodu abych tak docílil většího výkonu...Jak na to aby to lidem nevypalovalo oči na dízách a atd...Pokud budete chtít,můžu sem dát i fotky z rozdělaného Laserworldu...



Offline dzodzo

  • Suprák
  • ****
    • Příspěvků: 310
    • Karma: 14
Odpověď #1 kdy: 06. Září 2010 09:13:28
najlahsie je vobec laser do ludi nepustat, aby im to nevypalovalo oci, ale to si asi pocut nechcel :)



Offline TAC

  • Ošlehanej laserovými paprsky
  • *****
    • Příspěvků: 533
    • Karma: 75
Odpověď #2 kdy: 06. Září 2010 16:18:38
Zdar mohl bys ještě upřesnit označení laser "Ls 400mW" nikde u LW takový nevidím,tedy možná je takový...
dále bys mohl upřesnit jaké vlnové délky (barvy) chceš míchat,nebo sloučit ?
je hodně triků jak udělat projektor "lepší"ale samozřejmě to záleží na jeho konstrukci..
 pak se hnedle pohnem dál,a samozřejmě na vyčerpávající odpoveď si musíš počkat na Archie :)
TAC



Offline TAC

  • Ošlehanej laserovými paprsky
  • *****
    • Příspěvků: 533
    • Karma: 75
Odpověď #3 kdy: 06. Září 2010 16:29:04
jo a moc fotek semka nedáš  ;),ale jestli chceš sendni mi je,rád se mrknu,třeba něco vykoumáme ...
tac.1@seznam.cz



Offline Fulas

  • Nováček
  • *
    • Příspěvků: 4
    • Karma: 0
Odpověď #4 kdy: 06. Září 2010 17:00:50
Je to přesně Laser - Laserworld CS-400G   Má Garantováno 330-400mW.Je zelený.Jak budu mít čas,rozdělám ho a pošlu foto..Tomáš



Offline TAC

  • Ošlehanej laserovými paprsky
  • *****
    • Příspěvků: 533
    • Karma: 75
Odpověď #5 kdy: 06. Září 2010 17:21:15
A jo,mám ten samej,mě ho tedy posílat nemusíš...
taky se mi zdál "slabej" ale připadá mi že je schválně rozostřen svazek,kolik ti udělá bod cca na 5metru ?



Offline Fulas

  • Nováček
  • *
    • Příspěvků: 4
    • Karma: 0
Odpověď #6 kdy: 06. Září 2010 18:37:09
Slabej mi nepřijde,ale vzádu tam jsou 2 páčky...Blanking switch a XY Switch . Blanking mám dolu a XY přecvaklou nahoru..Chtěl bych mu ještě pomoc na výkonu.Myslím,že kdybych tam koupil ještě jeden modul,mohla by to být bomba...Jde o to,že bych napájení toho dalšího laseru dal ze stávajícího nebo bych tam vykutal nějaký zdoj nebo adaptér...Mohli by jsme to nějak vykoumat jak mu co nejlevněji pomoct:-)



Offline TAC

  • Ošlehanej laserovými paprsky
  • *****
    • Příspěvků: 533
    • Karma: 75
Odpověď #7 kdy: 06. Září 2010 20:27:10
no,jestli to chceš opravdu řešit přidáním ukazovátka,budiž.. jde to má to ale spoustu ALE..
musíš k ukazovátku pořešit zdroj,chlazení a blankink nebo modulaci... pokud jsi "bastlič" nebude to problém,paprsky sloučíš do jednoho splitt boxem (kostka ze dvou hranolů) a zrdoj předpokládám 2,4 nebo 3,7Volt použil bych LM317 v základním zapojení pro regulaci napětí,a modulaci bych ti poslal schemátko,pokud bys neudělal blank,tak ti bude ukazovadlo šajnit pořád a na výsledném obrazci jsou pak jednotlivé vzory všechny spojeny jakoby provázkem,v písmenech škrty a průtahy,nevypadá to vůbec dobře,takže blank rozhodně ano..
takhle něják asi nejjednodušec ubastlit,....



Offline Archie

  • Administrátor
  • Ošlehanej laserovými paprsky
  • ******
    • Příspěvků: 781
    • Karma: 49
Odpověď #8 kdy: 09. Září 2010 15:00:28
Ahoj,

to ukazovátko má asi být taky 532nm green? Pak na spojení paprsků použij TACem doporučený box, ale počítej s tím, že nic není na 100%.  Nikdy "nezlomíš" všechno světlo správným směrem a "trochu" ti ho proleze napřímo/nebo se odrazí do směru kam nepotřebuješ. Tipuji pokud budeš mít moduly 200 a 400 mW, že ti z toho vyleze v ideálním případě tak  500mW - a kvůli tomu bych to nedělal (moc práce s malým ziskem).
Obdobně se skládá výkon např. u červených diod v LW RGY laserech - je tu polarizační kostka (dva hranoly, a každý propouští jinou polaritu světla) - natočením těch dvou modulů (jeden po druhém) najdeš polohu kde ti jde nejvíce světla směrem který potřebuješ. Nastavením jejich vzájemné polohy pak paprsek vystředíš - abys neměl dva body, čáry .... To musíš udělat v obou osách.
Budeš muset vyřešit již uvedený problém chlazení, napájení a blankingu.
Osobně bych se na to ani nevy......   smysl by to mělo kdybys měl třeba dva 350 mW moduly, ale LW 400 (reálných 320) + 200mW z ukazovátka ( ;D chtěl bych je vidět na měřáku - koupil jsem jedno 100mW - je to na něm napsáno, ale má 28 mW - "zapoměli jaksi" uvést, že to je výkon budiče a ne výstupní  ::)  ) asi ne.

Bye A.

Bye A.


Offline Archie

  • Administrátor
  • Ošlehanej laserovými paprsky
  • ******
    • Příspěvků: 781
    • Karma: 49
Odpověď #9 kdy: 09. Září 2010 15:07:18
jo a moc fotek semka nedáš ;),ale jestli chceš sendni mi je,rád se mrknu,třeba něco vykoumáme ...
tac.1@seznam.cz

Ahoj, fotek i jiných příloh sem dáš kolik chceš (4 na příspěvěk), pokud vyhovují pravidlům o velikosti. Stačí vlevo pod rámečkem do kterého píšeš rozkliknout + Rozšířené možnosti...  a tam můžeš nakliknou co chceš vložit. Viz obr.

Bye A.


Bye A.


Offline TAC

  • Ošlehanej laserovými paprsky
  • *****
    • Příspěvků: 533
    • Karma: 75
Odpověď #10 kdy: 09. Září 2010 15:27:05
Vím o možnosti vkládat,myslel sem to tak že 128k na přílohu není zrovna moc pokud chceš např. nafotit desku  spojů v detailu aby byla čitelná atd.
ale to nic,i tak díky za tyhle stránky a vše co pro ně děláš. ..   :-)



Offline Fulas

  • Nováček
  • *
    • Příspěvků: 4
    • Karma: 0
Odpověď #11 kdy: 12. Září 2010 20:32:27
Ahoj,

to ukazovátko má asi být taky 532nm green? Pak na spojení paprsků použij TACem doporučený box, ale počítej s tím, že nic není na 100%.  Nikdy "nezlomíš" všechno světlo správným směrem a "trochu" ti ho proleze napřímo/nebo se odrazí do směru kam nepotřebuješ. Tipuji pokud budeš mít moduly 200 a 400 mW, že ti z toho vyleze v ideálním případě tak  500mW - a kvůli tomu bych to nedělal (moc práce s malým ziskem).
Obdobně se skládá výkon např. u červených diod v LW RGY laserech - je tu polarizační kostka (dva hranoly, a každý propouští jinou polaritu světla) - natočením těch dvou modulů (jeden po druhém) najdeš polohu kde ti jde nejvíce světla směrem který potřebuješ. Nastavením jejich vzájemné polohy pak paprsek vystředíš - abys neměl dva body, čáry .... To musíš udělat v obou osách.
Budeš muset vyřešit již uvedený problém chlazení, napájení a blankingu.
Osobně bych se na to ani nevy......   smysl by to mělo kdybys měl třeba dva 350 mW moduly, ale LW 400 (reálných 320) + 200mW z ukazovátka ( ;D chtěl bych je vidět na měřáku - koupil jsem jedno 100mW - je to na něm napsáno, ale má 28 mW - "zapoměli jaksi" uvést, že to je výkon budiče a ne výstupní  ::)  ) asi ne.

Bye A.
Moc děkuji za tento příspěvek..
Poprosím o radu..co s tím...Je lepší koupit Třeba Místo toho laserové diody koupit silnější a nějak to přebastlit?Jsem mc rád,že jsi mi napsal ohledně toho ukazovátka...S tím výkonem mi to bylo taky divný...Hlavně by mě zajímalo..co by dělalo ukazovátko tak asi po 100 h používání :-)



Offline Archie

  • Administrátor
  • Ošlehanej laserovými paprsky
  • ******
    • Příspěvků: 781
    • Karma: 49
Odpověď #12 kdy: 13. Září 2010 14:01:08
Vím o možnosti vkládat,myslel sem to tak že 128k na přílohu není zrovna moc pokud chceš např. nafotit desku  spojů v detailu aby byla čitelná atd.
ale to nic,i tak díky za tyhle stránky a vše co pro ně děláš. ..   :-)

OK - limit povýšen na 512kb/obr a  5 ks k jednomu příspěvku.  Stačí říct :-)

Bye A.

Bye A.


Offline Archie

  • Administrátor
  • Ošlehanej laserovými paprsky
  • ******
    • Příspěvků: 781
    • Karma: 49
Odpověď #13 kdy: 17. Září 2010 15:21:26
Moc děkuji za tento příspěvek..
Poprosím o radu..co s tím...Je lepší koupit Třeba Místo toho laserové diody koupit silnější a nějak to přebastlit?Jsem mc rád,že jsi mi napsal ohledně toho ukazovátka...S tím výkonem mi to bylo taky divný...Hlavně by mě zajímalo..co by dělalo ukazovátko tak asi po 100 h používání :-)

Otázkou je, proč to chceš předělat?  Nestačí ti výkon, chceš to používat v jiném prostředí ... nebo jen proto aby to "bylo silný". Ono "1000 mW" zní líp než "400 mW"  ;), ale jestli to jako má smysl. V běžném klubu od sebe 600 nebo 400 mW okem nepoznáš.

Bye A.

Bye A.


Offline TAC

  • Ošlehanej laserovými paprsky
  • *****
    • Příspěvků: 533
    • Karma: 75
Odpověď #14 kdy: 17. Září 2010 15:46:57
přesně,proč?... Pořád nemáš čas  Fulas ???