Lasery ostatní > Laserová ukazovátka

Bezpečnost

<< < (2/3) > >>

Archie:

--- Citace: TAC  16. Říjen 2010 19:50:38 ---***cut***
kupte "marťánky" dostanete v každém větším balení "marťa laser"   - není vhodné pro děti do 3let :) tak to je tedy pecka !!!!!

--- Konce citace ---

Ty voe,

já myslel, že to je joke. A oni to fakt prodávají - http://www.martanci.cz/article.asp?aid=martalaser.

Nechcete někdo poslat dotaz na zdravust@szu.cz co si o tom myslí oni a na lucie.lyskova@walmark.cz (asistentka ředitele) jestli vůbec vědí jaké to má parametry, když to prodávají dětem? Nedělám si iluze o tom, že to pochází z Číny, takže to může být co kus to originál.


TAC:
mno, mě na na to upozornila moje tříletá dcerka,že: "v telce říkali že děti můžou jejzr, a táto :'( pjoč my s bjáškou nemůžem" tak kdo je pak vychovává :) (a to je držím od obojího co nejdál)

Archie:

--- Citace: TAC  25. Říjen 2010 15:59:45 ---mno, mě na na to upozornila moje tříletá dcerka,že: "v telce říkali že děti můžou jejzr, a táto :'( pjoč my s bjáškou nemůžem" tak kdo je pak vychovává :) (a to je držím od obojího co nejdál)

--- Konce citace ---

JJ, ty máš rozum, ale četl jsi reakce u toho linku na webu prodejce, jak si tam chrochtají jak je to super. I kdyby to byl blbej 1mW, dítěti to do pacičky nepatří.

Archie:

--- Citace: Archie  31. Srpen 2010 22:13:54 ---Všechny nepřeměřené údaje na ukazovátkách beru velmi s rezervou.
Jen tak - ze zvědavosti jsem koupil inzerované 532nm 100mW ukazovátko - na štítku má opravdu psáno 100mW - jen kdosi zapomněl udat, že to je výkon DPSS budiče nikoliv ukazovátka. To má pouhopouhých 22mW  -  to je zhruba těch 20% co se "vyrazí" ze 100mW budiče :-)

Takže kupci na aukru, ikup, eBay apod. POZOR - abyste nebyli zklamaní  ;D ;D

Bye A.

PS - jestli nebudu línej, tak sem hodím foto štítku z ukazovátka a údaj z laser power metru

--- Konce citace ---

Takže slíbené foto - když se ta potvora nechá chvíli v kuse svítit tak se z ní vyrazí i 30mW, ale kolísá to mezi 26 - 30 mW. Jinak to má i nástavec který z toho dělá fireworks laser (někde mu říkají star).
Dlužno dodat, že prodejce na Aukru byl solidní - kupoval jsem až po dohodě, že když nebude mít 100mW tak, že to vrátím a on vrátí prašule, ale nechal jsem si ho. Jako hračičku. Jo snad už jen, že první kus co jsem obdržel byl totál mrtvej, takže jsem obratem reklamoval a funkční byl až kus druhý.

dzodzo:
ako to tam maju fikane takticky napisane ze je to "<" 100 mW potom sa mozu ohanat tym, ze ved tam nie je napisane "=" 100 mW

Navigace

[0] Seznam témat

[#] Další strana

[*] Předchozí strana

Přejít na plnou verzi