LaserForum CZ

Novinky:

  • Pro přispívání a vyhledávání musíš být registrován a přihlášen.
  • Doufáme, že se ti informace zde zveřejněné hodí a také přispěješ nějakými informacemi pro ostatní uživatele.
  • Víte, že jedna z výhod registrovaných uživatelů je možnost vyhledávání v příspěvcích na fóru.
  • Víš, že jako člen Laserforum.cz můžeš mít 5% slevu na všechny lasery dodávané LASERWORLD CZ - http://www.laserworld.cz ? Stačí napsat na info(zavináč)laserworld.cz email, uvést tvůj Nick z fóra a požádat o uplatnění slevy. ;-)
  • Inzerát v sekci prodej musí kromě popisu zboží obsahovat i prodejní cenu. Neuplné a komerční inzeráty jsou smazány bez výstrahy.

Hi-Power red laser - dioda z DVD smažky

Archie · 23500

Offline Archie

  • Administrátor
  • Ošlehanej laserovými paprsky
  • ******
    • Příspěvků: 781
    • Karma: 49
kdy: 20. Srpen 2009 08:20:39
Zajímavé instruktážní videjko - jako vždy platí - BEZPEČNOST především, takže pokud to někdo budete vyrábět nečučte do toho!!!.
http://www.metacafe.com/watch/756433/laser_flashlight_hack

Bye A.


Offline TAC

  • Ošlehanej laserovými paprsky
  • *****
    • Příspěvků: 533
    • Karma: 75
Odpověď #1 kdy: 04. Říjen 2010 17:15:33
pěkně vohubozní sranda  :o tedy funguje to ale přijít o zrak takhle blbě bych teda nechctěl  :'(



Offline Archie

  • Administrátor
  • Ošlehanej laserovými paprsky
  • ******
    • Příspěvků: 781
    • Karma: 49
Odpověď #2 kdy: 04. Říjen 2010 18:42:02
pěkně vohubozní sranda  :o tedy funguje to ale přijít o zrak takhle blbě bych teda nechctěl  :'(

No nechtěl bych o něj přijít ani nějak chytře  ;D, ale popravdě jsem si pořídil ochranné brýle až když jsem tím jednowatem co je v  http://www.laserforum.cz/index.php/topic,1011.0.html náhodou propálil tu kartonovou krabici skrz.

Bye A.

Bye A.


Offline TAC

  • Ošlehanej laserovými paprsky
  • *****
    • Příspěvků: 533
    • Karma: 75
Odpověď #3 kdy: 04. Říjen 2010 18:58:48
taky je mám ... dvoje,a pokryju i IR ale blbců se najde ... :)



Offline Nyci

  • Nováček
  • *
    • Příspěvků: 23
    • Karma: 0
Odpověď #4 kdy: 20. Květen 2011 21:53:11
nevíte kde se u normálních modulů nachází UV filtr? je přímo v diodě nebo je v modulu u čočky? Jde mi o to že bych chtěl vyměnit v modulu diodu za diodu z DVD mechaniky. a nerad bych někomu ublížil. Modul bude fungovat v projektoru.



Offline 3zuli

  • Nováček
  • *
    • Příspěvků: 21
    • Karma: 3
Odpověď #5 kdy: 27. Květen 2011 13:27:01
neni v tom ziadny UV filter (naco by tam bol, cervene diody su 650nm ;))
zalezi od prudu, ktory tomu davas. pri 350mA by to malo mat tak 200mW. ci to niekomu ublizi, zalezi od vela veci (vykon, rozbiehavost, scanspeed, max. vzdialenost projekcnej plochy od lasera, max. uhlova rychlost luca, max. doba osvetlenia oka, atď...) a ci vobec bude laserovy luc chodit cez ludi...



Offline Nyci

  • Nováček
  • *
    • Příspěvků: 23
    • Karma: 0
Odpověď #6 kdy: 27. Květen 2011 14:05:02
takže jestli to dobře chápu tak uv filtr je potřeba u greenu? ano svítit se bude do lidí vzdálenost min 5m rozbíhavost nevím, scanspeed cca 30kps. Jo a budu slučovat 2 tyhle diody pomocí split boxu.



Offline 3zuli

  • Nováček
  • *
    • Příspěvků: 21
    • Karma: 3
Odpověď #7 kdy: 01. Červen 2011 20:39:20
green lasery maju IR filter ;)



Offline Nyci

  • Nováček
  • *
    • Příspěvků: 23
    • Karma: 0
Odpověď #8 kdy: 28. Červen 2011 20:07:37
Tak jsem zkusil nahradi u mého LW150R diodu za diodu z DVD-RW a ouha při porovnání diod jsem přišel k názoru že jsou totožné. mají uplně stejně zářezy stejnou tloušťku i výšku. Dá se nějak poznat jestli je jedná opravdu o stejnou diodu? například nějaké označení? já jsem žádné nenašel.



Offline TAC

  • Ošlehanej laserovými paprsky
  • *****
    • Příspěvků: 533
    • Karma: 75
Odpověď #9 kdy: 28. Červen 2011 20:20:35
zdar,tak označení je jediné co by pomohlo...
jinak ty pouzdra jsou standatrní... jedno jak druhé,ale uvnitř může být cokoli ...



Offline Archie

  • Administrátor
  • Ošlehanej laserovými paprsky
  • ******
    • Příspěvků: 781
    • Karma: 49
Odpověď #10 kdy: 30. Červen 2011 22:13:25
Tak jsem zkusil nahradi u mého LW150R diodu za diodu z DVD-RW a ouha při porovnání diod jsem přišel k názoru že jsou totožné. mají uplně stejně zářezy stejnou tloušťku i výšku. Dá se nějak poznat jestli je jedná opravdu o stejnou diodu? například nějaké označení? já jsem žádné nenašel.

Ony dokonce mají i stejnou anodu a katodu  ;D ;D
Teď vážně - jak psal TACik, jediné co by ti pomohlo je označení, protože to co popisuješ je standardní pozdro laserové diody a může to být cokoliv. Leda, že bys měl spektrální analyzátor, proměřil vlÅ„ovou délku výstupu, power metrem výkon a porovnal to s origo diodouu  ;D.

Bye A.


Offline Nyci

  • Nováček
  • *
    • Příspěvků: 23
    • Karma: 0
Odpověď #11 kdy: 01. Červenec 2011 10:12:38
To označení jsem na nich nikde nenašel nebo jen blbě koukám? Jinak svítí fajne. U LW150R není asi moc tvrdej zdroj že? na prázdno jsem se zhrozil že má 4,2V ale když jsem ho zatížil bylo tam pouhých 2,7V

Jak jsem se tady už ptal. k této červené diodě není potřeba IR filtr? Je pravda že červený Laser se nevyrábí z IR laseru?



Offline Archie

  • Administrátor
  • Ošlehanej laserovými paprsky
  • ******
    • Příspěvků: 781
    • Karma: 49
Odpověď #12 kdy: 03. Červenec 2011 16:48:35
*** cujt ***
U LW150R není asi moc tvrdej zdroj že? na prázdno jsem se zhrozil že má 4,2V ale když jsem ho zatížil bylo tam pouhých 2,7V
*** cut ***
:D to co jsi naměřil nemá s "tvrdostí" zdroje nic společného. Napětí naprázdno není důležité, důležité je, že při zatížení diodou do ní teče správný (omezený) proud při jmenovitém napájecím napětí - tzn. že když jsi diodu připojil, zdroj do ní "pustil" jen takový prod jaký je nastaven trimrem a zároveň napětí pokleslo na nastavenou úroveň. Kdyby tohle omezení nefungovalo, tak ti diodka blikla a měl jsi prd. ;)

Bye A.


Offline Nyci

  • Nováček
  • *
    • Příspěvků: 23
    • Karma: 0
Odpověď #13 kdy: 12. Červenec 2011 21:47:07
Aha takže ten zdroj je zdroj proudu. Tak to mění úplně situaci. A jaký proud má asi tak protékat diodou? cca 200 nebo 300mA



Offline Archie

  • Administrátor
  • Ošlehanej laserovými paprsky
  • ******
    • Příspěvků: 781
    • Karma: 49
Odpověď #14 kdy: 13. Červenec 2011 22:18:01
Aha takže ten zdroj je zdroj proudu. Tak to mění úplně situaci. A jaký proud má asi tak protékat diodou? cca 200 nebo 300mA

No to je právě různé podle typu použité diody :-)

Bye A.