Udělej si sám (DIY) > Diody a napájení

Hi-Power red laser - dioda z DVD smažky

<< < (3/3)

Archie:

--- Citace: Nyci  28. Červen 2011 20:07:37 ---Tak jsem zkusil nahradi u mého LW150R diodu za diodu z DVD-RW a ouha při porovnání diod jsem přišel k názoru že jsou totožné. mají uplně stejně zářezy stejnou tloušťku i výšku. Dá se nějak poznat jestli je jedná opravdu o stejnou diodu? například nějaké označení? já jsem žádné nenašel.

--- Konce citace ---

Ony dokonce mají i stejnou anodu a katodu  ;D ;D
Teď vážně - jak psal TACik, jediné co by ti pomohlo je označení, protože to co popisuješ je standardní pozdro laserové diody a může to být cokoliv. Leda, že bys měl spektrální analyzátor, proměřil vlÅ„ovou délku výstupu, power metrem výkon a porovnal to s origo diodouu  ;D.

Nyci:
To označení jsem na nich nikde nenašel nebo jen blbě koukám? Jinak svítí fajne. U LW150R není asi moc tvrdej zdroj že? na prázdno jsem se zhrozil že má 4,2V ale když jsem ho zatížil bylo tam pouhých 2,7V

Jak jsem se tady už ptal. k této červené diodě není potřeba IR filtr? Je pravda že červený Laser se nevyrábí z IR laseru?

Archie:

--- Citace: Nyci  01. Červenec 2011 10:12:38 ---*** cujt ***
U LW150R není asi moc tvrdej zdroj že? na prázdno jsem se zhrozil že má 4,2V ale když jsem ho zatížil bylo tam pouhých 2,7V
*** cut ***

--- Konce citace ---
:D to co jsi naměřil nemá s "tvrdostí" zdroje nic společného. Napětí naprázdno není důležité, důležité je, že při zatížení diodou do ní teče správný (omezený) proud při jmenovitém napájecím napětí - tzn. že když jsi diodu připojil, zdroj do ní "pustil" jen takový prod jaký je nastaven trimrem a zároveň napětí pokleslo na nastavenou úroveň. Kdyby tohle omezení nefungovalo, tak ti diodka blikla a měl jsi prd. ;)

Nyci:
Aha takže ten zdroj je zdroj proudu. Tak to mění úplně situaci. A jaký proud má asi tak protékat diodou? cca 200 nebo 300mA

Archie:

--- Citace: Nyci  12. Červenec 2011 21:47:07 ---Aha takže ten zdroj je zdroj proudu. Tak to mění úplně situaci. A jaký proud má asi tak protékat diodou? cca 200 nebo 300mA

--- Konce citace ---

No to je právě různé podle typu použité diody :-)

Navigace

[0] Seznam témat

[*] Předchozí strana

Přejít na plnou verzi