Lasery > Laserová bezpečnost

Klasifikace laserů

<< < (2/3) > >>

Archie:
NAŘÍZENÍ VLÁDY ze dne 29. března 2010, kterým se mění nařízení vlády č. 1/2008 Sb., o ochraně zdraví před neionizujícím zářením

Archie:

--- Citace: beam  28. Prosinec 2010 21:40:54 ---*** cut ***
Jen pro upřesnění - ještě existují normy jako ČSN EN 60825-1 ed 2. Nicméně, ze zákona nejsou volně ke stažení :(
*** cut ***

--- Konce citace ---

Ona je někde zmínka o tom, že to nemůže být ke stažení?
Já mám spíš pocit, že jde o to, že to je good job - jednotlivé normy stojí docela ranec - tahle konkrétně okolo 800,- Kč, takže z toho má spousta firem business.

beam:
nekde je to uvedeno, tusim nejakou upravou zakona z roku 1997.
Zkusim to dohledat.... samo ze jim jde o business.

dzodzo:
pokial je nieco nariadenie vlady alebo zakon, tak by to malo byt verejne nie? lebo to je potom take divne ked by si taky zakon porusil tak sa mozes branit tym, ze jeho znenie nie je verejne dostupne a teda ty si nemohol vediet ze taky zakon porusujes..

beam:
Tak že: monopol má na svědomí Zákon č. 22/1997 Sb., konkrétně § 5 odstavec (8): \” České technické normy nebo jejich části vydané na jakémkoliv nosiči smějí být rozmnožovány a rozšiřovány jen se souhlasem pověřené právnické osoby… \” A tady je: http://portal.gov.cz/wps/portal/_s.155/701/.cmd/ad/.c/313/.ce/10821/.p/8411/_s.155/701?PC_8411_number1=22/1997&PC_8411_p=5&PC_8411_l=22/1997&PC_8411_ps=10#10821

Přemýšlel jsem o tom a má to IMHO svojí logiku - norma není zákon a neexistuje k ní výklad. Normu prostě neukecáš a pokud by byla volně šířitelná, tak předeším v el. formátu by šla "upravit" tj. falzifikovat. Pokud by následně došlo k nějakému právnímu sporu, uživatel by se mohl bránit, že takto norma vypadá... kdežto takhle je nebo by měl být, zdroj normy vždy dostupný.  (http://elektrika.cz/data/clanky/elektrokaps-dobry-duvod-proc-cerpat-z-originalnich-csn)
No není tu nějaký právník?  ;D Ale to, že se za to platí nám asi nepomůže  :-[

Navigace

[0] Seznam témat

[#] Další strana

[*] Předchozí strana

Přejít na plnou verzi