LaserForum CZ

Novinky:

  • Pro přispívání a vyhledávání musíš být registrován a přihlášen.
  • Doufáme, že se ti informace zde zveřejněné hodí a také přispěješ nějakými informacemi pro ostatní uživatele.
  • Víte, že jedna z výhod registrovaných uživatelů je možnost vyhledávání v příspěvcích na fóru.
  • Víš, že jako člen Laserforum.cz můžeš mít 5% slevu na všechny lasery dodávané LASERWORLD CZ - http://www.laserworld.cz ? Stačí napsat na info(zavináč)laserworld.cz email, uvést tvůj Nick z fóra a požádat o uplatnění slevy. ;-)
  • Inzerát v sekci prodej musí kromě popisu zboží obsahovat i prodejní cenu. Neuplné a komerční inzeráty jsou smazány bez výstrahy.

SW pro vývoj

Archie · 8814

Offline Archie

  • Administrátor
  • Ošlehanej laserovými paprsky
  • ******
    • Příspěvků: 781
    • Karma: 49
kdy: 09. Prosinec 2010 18:17:19
Co kdo používáte za SW pro vývoj?  Myslím jestli jako nějakej CAD na lasery, sw na tišťáky , schémátka, dokumentaci .....??? Případně najaký sw ...lab pro emulaci obvodů apod.  Nebo bastlíte bez přípravy, jen s tužkou a na ostro?


Bye A.


Offline TAC

  • Ošlehanej laserovými paprsky
  • *****
    • Příspěvků: 533
    • Karma: 75
Odpověď #1 kdy: 09. Prosinec 2010 18:19:43
já ferdu na tišťáky(pak tisknu na folie a RVL lampou na cuprák),toť vše,ostatní holt tužka a papír,nebo tlačiareň  ;)



Offline Archie

  • Administrátor
  • Ošlehanej laserovými paprsky
  • ******
    • Příspěvků: 781
    • Karma: 49
Odpověď #2 kdy: 11. Prosinec 2010 22:56:06
Tak já tišťáky v EAGLE lite, tech. výkresy jsem taky mrskal růčo nebo v CORELu, ale teď jsem narazil na free 2D/3D CAD (ProgeCAD 2009 pro nekomerční využití - dají rok starou verzi free) tak se s ním učím.

Bye A.


Offline Archie

  • Administrátor
  • Ošlehanej laserovými paprsky
  • ******
    • Příspěvků: 781
    • Karma: 49
Odpověď #3 kdy: 04. Leden 2011 12:19:42
Jen pro úplnost - kdyby někdo měl zájem

EAGLE Lite - pro osobní použití gratis program a tady CZ návod

ProgeCAD smart - sice "předposlední verze", ale opět zdarma program, čeština do programu CZ a postup jak jí tam nacpat instalace CZ

Bye A.


Offline beam

  • Mazák
  • ***
    • Příspěvků: 177
    • Karma: 6
Odpověď #4 kdy: 04. Leden 2011 21:15:06
Díky, třeba se v budoucnu bude hodit :)

No já zatím vše pájím na univerzál, tak že jediné co jsem zatím použil, je program MeterBasic http://www.tonnesoftware.com/, kde je možné si navrhnout a vytisknout stupnice na na měřáky viz. foto.

Napadá mě, kdybych si udělal návrh, je možný ho někde nechat vyrobit? (kusovku; dm2 za kolik?)
 
Zdraví,
B.



Offline Archie

  • Administrátor
  • Ošlehanej laserovými paprsky
  • ******
    • Příspěvků: 781
    • Karma: 49
Odpověď #5 kdy: 04. Leden 2011 22:07:43
*** cut ***
Napadá mě, kdybych si udělal návrh, je možný ho někde nechat vyrobit? (kusovku; dm2 za kolik?)
*** cut ***

No já třeba naposled dělal PCB u Printed - web a kalkulace ceníku. Ale stačí použít vyhledávač a zadat výroba PCB a nasypě ti jich tunu.

Bye A.