Lasershow software a programování > HE Laserscan & LW Showeditor

LW Showeditor a USB hub

<< < (2/4) > >>

Archie:

--- Citace: dzodzo  07. Březen 2012 18:54:14 ---na tu wifi by som sa moc nespoliehal, radsej natiahnut ethernetovy kabel ak je moznost - sichr je sichr  :) ale som zvedavy na vysledky, pokial by sa ti to osvedcilo tak vyskusam podobny experiment s Etherdreamom aj ked mam trochu strach, ze pri ILDA je ten datovy tok celkom velky

--- Konce citace ---

No kabel je kabel, to je bez debat, ale pokud to nebude rušené tak to pojede i přes Wifi, datový tok je v pohodě.

dzodzo:

--- Citace: Archie  08. Březen 2012 06:36:50 ---Výhodou je naprostá synchnizace ovládání DMX světel s ILDA laserem.
--- Konce citace ---

toto som videl aj v lsx, daju sa tam vytvarat dmx eventy, ale este som to neskusal, Minilumax je krabicka do USB distribuovana priamo so showeditorom?

Archie:

--- Citace: dzodzo  08. Březen 2012 09:28:00 ---***cut*** Minilumax je krabicka do USB distribuovana priamo so showeditorom?

--- Konce citace ---

Ano, je to na USB připojitelný ILDA DAC a podporuje ho HE-Laserscan a navíc i Medialas Mamba v1.9, LDS 2009, Spaghetti a PC Dimmer 2008

http://www.lumax.de/

Age:
Takže dostal jsem se po dlouhé době k výsledku.

Zapojení obsahovalo:
DMX převodník a ILDA převodník - převodníky šly do USB hubu a z USB hubu to šlo do tohohle zařízení http://interlink.tsbohemia.cz/tp-link-tl-ps310u_d91514.html a následně do wifi routeru.
přehledové schéma zde:
http://agovsky.webpark.cz/schema.pdf

Na notasu jsem nainstaloval jednoduchý prográmek k toho tp-linku.
Po připojení k wifině a zapnutí toho prográmku vyskočila informace, že mám možnost připojit dvě zařízení (ILDA a DMX převodíky), po připojení se to vše chová tak, jak kdyby to bylo připojeno napřímo přes USB kabel s notasem (správce zařízení ukazuje připojené převodníky přes USB)

ovládání světel skrze DMX převodník pomocí programu Freestyler:
Tak tady není vůbec žádný problém, už jsem to testoval na několika akcích (jak venku, tak vevnitř) a bez problémů. Latence nerozeznatelná, výpadky žádné. Čili tohle doporučuji.

ovládání laseru pomocí SW Laserworld Showeditor:
tady nastavá problém v tom, že program pro spuštění potřebuje mít převodník připojený. Čili někdy se stalo, že mi to nahlásilo při startu, že převodník není připojený, ale tak po pár pokusech se to připojí.
Následně všechno funguje, po zapnutí nějakého obrazce se hned laser spustí a kreslí.
Ovšem nastává tu dosti velký problém a to ten, že třeba když má vykreslovat nějakou pěknou vlnu nebo tak něco, tak jde vidět, že to nejde plynule ale jak kdyby skokově. A to vidím jako zásadní problém v použitelnosti :(

Domnívám se, že to je způsobeno nějakým zpožděním v tom zařízení tp-linku. Zkoušel jsem na to připojit klasickou myš na USB a ovládat tak kurzor myši na PC přes wifi a dělalo to stejnou věc. Posun kurzoru nebyl plynulý, ale byl po malých skocích.....

Napadá někoho něco, jak by to ještě šlo udělat ty lasery přes wifi? Ještě možnost vyzkoušet to na té 5ghz wifině.
Byla tu taky zmínka o tom, že se dá zabudovat přímo do laseru výstup na ethernet a ten se už lehce pošle přes wifi. Ovšem neznám to, nevím ceny atd atd...

Archie:

--- Citace: Age  22. Srpen 2012 11:23:57 ---*** cut ***
Byla tu taky zmínka o tom, že se dá zabudovat přímo do laseru výstup na ethernet a ten se už lehce pošle přes wifi. Ovšem neznám to, nevím ceny atd atd...

--- Konce citace ---

Mimo jiné je to i dzodzikovo Etherdream.

Navigace

[0] Seznam témat

[#] Další strana

[*] Předchozí strana

Přejít na plnou verzi