Udělej si sám (DIY) > Diody a napájení

VA charka laserové diody po průrazu

<< < (2/4) > >>

kulikus:
Detail C-mount s nalepeným vláknem.
Dále pár fotek mrtvé C-mount 808nm po nadproudu. Na detailu je vidět, že z podčipu se vykulil cín a ulpěl na čele pouzdra nad šroubem. Z boku čipu je vidět výron usazených kovových par.

Archie:
Pěkný. Čím jsi to zvětšil a fotil? A jak to dopadlo - přelepoval jsi vlákno nebo ne?

Jen pro zajímavost detail podobného c-mountu ale jen 500mW - když natáhnu můj amaterský USB mikroskop naplno, tak z toho víc nedostanu.

kulikus:
Foťákem v mobilu Xperia E10i. Má až 5Mpix. První fotka je v režimu makro, další u okuláru mikroskopu, zvětšení nevím.
Na fotce to není zřejmé, ale v mikroskopu to vypadalo, že vlákno je před čipem natavené.

Výměna je zatím v procesu. Neměl jsem kuráž rozebrat optickou soustavu, takže vrtám podložku, abych se dostal ke šroubům hranolu s C-mount.

Archie:

--- Citace: kulikus  28. Březen 2013 23:02:36 ---*** cut *** ...takže vrtám podložku, abych se dostal ke šroubům hranolu s C-mount.

--- Konce citace ---

 ::) tak bacha na TEC  ;)

kulikus:
TEC je mimo půdorys hranolu s C-mount.
Vlákno před C-mount diodou má průměr 0.18mm (digitální posuvkou), mezera je 42um. Samotná laser dioda (bez vlákna) tvoří na stínítku svislý pruh. Vodorovné vlákno tedy zfokusuje svislý pruh do bodu, jak píše TAC.
 Záleží tedy na jeho správné poloze - výšce vůči čipu a vzdálenosti od něj. Nemám zatím představu jak na to. Lepidlo musí vytvořit rozebiratelný spoj. Napadá mně parafín nebo včelí vosk.
Nastavovat polohu vlákna zkusmo bude nesnadné. I když nastavím bezpečný světelný výkon pro orientační nastavení polohy vlákna, nebude to asi stačit na vybuzení následné soustavy a na výstupu tak nic neuvidím.

Navigace

[0] Seznam témat

[#] Další strana

[*] Předchozí strana

Přejít na plnou verzi